573682-2021 - ResultatSverige-Karlskrona: Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster
Referensnummer: 2021/103 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22460000 Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuder Affärsverken Karlskrona er att lämna anbud gällande tryckeritjänster av olika slag. Omfattande give aways, trycksaker, skyltar och stripning av fordon.
Upphandlande myndighet/er
Affärsverken Karlskrona AB 556049-4733Affärsverken Elnät i Karlskrona AB 556532-0834Affärsverken Energi AB 556086-1618
Produkter
Upphandlingen avser tryckeritjänster i form av:
trycksaker
mässmaterial
give aways
skyltar
stripning av fordon
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22300000 Vykort, gratulationskort och andra trycksaker, 22400000 Frimärken, checkformulär, sedlar, aktiebrev, reklamtrycksaker, kataloger och manualer, 22458000 Måttbeställda trycksaker, 22459100 Reklamdekaler och -klistermärken, 22462000 Reklammaterial, 22500000 Tryckplåtar, tryckvalsar eller annat tryckmaterial, 22800000 Register, kontoböcker, pärmar, blanketter och övriga trycksaker av papper eller kartong, 22900000 Diverse trycksaker, 22990000 Tidningspapper, handgjort papper, annat papper och annan papp, obelagda och obestrukna, av sådana slag som används för skrivning, tryckning eller annat grafiskt ändamål, 30199740 Kort med tryckt hälsning, 31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar, 31523200 Permanenta informationsskyltar, 34928470 Skyltning, 34928472 Skyltar, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar, 34992200 Vägskyltar, 39174000 Butiksskyltar, 44423400 Skyltar och liknande föremål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen