See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förbandsmaterial
Beskrivning: Denna upphandling omfattar förbandsmaterial till Region Jämtland Härjedalen och länets åtta kommuner.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33141110 Förbandsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Avlastning. Position 1.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Avlastande skyddande. Position 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Binda. Position 3-6
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Binda. Position 7
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Binda. Position 8-12
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Binda. Position 13
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Binda. Position 14-18
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Binda. Position 19
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Binda. Position 20
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Binda. Position 21
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Binda. Position 22-24
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Brännskadeförband. Position 25
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Brännskadeförband. Position 26-28
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Fixering sond. Position 29-30
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Fixering kateter. Position 31
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Kompress Nonwoven. Position 32-34
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:16
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Kompress. Nonwoven. Position 35-37
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:17
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Kompress Ögon. Position 38
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:18
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: Kompress gasväv. Position 39-41
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:19
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: Kompress, ej vidhäftande. Position 42
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:20
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: Gasväv, ovikt. Position 43-45
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:21
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: Tork platt. Position 46
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:22
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: Tork platt. Position 47
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:23
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: Tork rund. Position 48-50
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:24
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: Tork rund. Position 51-52
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:25
Del (anbudsområde): LOT-0026
Titel: Tork rund. Position 53.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:26
Del (anbudsområde): LOT-0027
Titel: Tork, vaginal. Position 54
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:27
Del (anbudsområde): LOT-0028
Titel: Spartork. Position 55
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:28
Del (anbudsområde): LOT-0029
Titel: Injektionstork. Position 56
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:29
Del (anbudsområde): LOT-0030
Titel: Axellås. Position 57.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:30
Del (anbudsområde): LOT-0031
Titel: Armslinga. Position 58
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:31
Del (anbudsområde): LOT-0032
Titel: Armslinga. Position 59.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:32
Del (anbudsområde): LOT-0033
Titel: Nästamponad. Position 60-61
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:33
Del (anbudsområde): LOT-0034
Titel: Nästamponad. Position 62.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:34
Del (anbudsområde): LOT-0035
Titel: Nästamponad. Position 63
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:35
Del (anbudsområde): LOT-0036
Titel: Omläggningsset. Position 64
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:36
Del (anbudsområde): LOT-0037
Titel: Plåster. Position 65
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:37
Del (anbudsområde): LOT-0038
Titel: Plåster. Position 66
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:38
Del (anbudsområde): LOT-0039
Titel: Plåster. Position 67
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:39
Del (anbudsområde): LOT-0040
Titel: Plåster barnmotiv. Position 68
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:40
Del (anbudsområde): LOT-0041
Titel: Tamponad. Position 69-71
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:41
Del (anbudsområde): LOT-0042
Titel: Tamponad. Position 72
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:42
Del (anbudsområde): LOT-0043
Titel: Tamponad. Position 73-74
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:43
Del (anbudsområde): LOT-0044
Titel: Vaginaltamponad. Position 75
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:44
Del (anbudsområde): LOT-0045
Titel: Tejp och häftor. Position 76-77
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:45
Del (anbudsområde): LOT-0046
Titel: Tejp och häftor. Position 78-79
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:46
Del (anbudsområde): LOT-0047
Titel: Tejp och häftor, Position 80.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:47
Del (anbudsområde): LOT-0048
Titel: Tejp och häftor. Position 81.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:48
Del (anbudsområde): LOT-0049
Titel: Tejp och häftor. Position 82-83
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:49
Del (anbudsområde): LOT-0050
Titel: Tejp och häftor. Position 84-87
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:50
Del (anbudsområde): LOT-0051
Titel: Tejp och häftor. Position 88-89
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:51
Del (anbudsområde): LOT-0052
Titel: Tejp och häftor. Position 90-91
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:52
Del (anbudsområde): LOT-0053
Titel: Tejp och häftor. Position 92-94
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:53
Del (anbudsområde): LOT-0054
Titel: Tejp och häftor. Position 95-97
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:54
Del (anbudsområde): LOT-0055
Titel: Tejp och häftor. Position 98
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:55
Del (anbudsområde): LOT-0056
Titel: Tejp och häftor. Position 99
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:56
Del (anbudsområde): LOT-0057
Titel: Icke vidhäftande fixeringsförband. Position 100
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:57
Del (anbudsområde): LOT-0058
Titel: Icke vidhäftande fixeringsförband. Position 101-103
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:58
Del (anbudsområde): LOT-0059
Titel: Icke vidhäftande fixeringsförband. Position 104-105
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:59
Del (anbudsområde): LOT-0060
Titel: Icke vidhäftande fixeringsförband. Postition 106
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:60
Del (anbudsområde): LOT-0061
Titel: Icke vidhäftande fixeringsförband. Position 107
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:61
Del (anbudsområde): LOT-0062
Titel: Icke vidhäftande fixeringsförband. Position 108
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:62
Del (anbudsområde): LOT-0063
Titel: Tubbandage. Position 109-112
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:63
Del (anbudsområde): LOT-0064
Titel: Tubbandage. Position 113
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:64
Del (anbudsområde): LOT-0065
Titel: Tubbandage. Position 114-121
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:65
Del (anbudsområde): LOT-0066
Titel: Tubbandage. Position 122-128
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:66
Del (anbudsområde): LOT-0067
Titel: Tubbandage. Position 129-130
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:67
Del (anbudsområde): LOT-0068
Titel: Ögon. Position 131
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:68
Del (anbudsområde): LOT-0069
Titel: Ögon. Position 132
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:69
Del (anbudsområde): LOT-0070
Titel: Öron. Position 133
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:70
Del (anbudsområde): LOT-0071
Titel: Silvernitratstickor. Positon 134
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:71
Del (anbudsområde): LOT-0072
Titel: Suturtejp. Position 135-140
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:72
Del (anbudsområde): LOT-0073
Titel: Sprayplåster. Position 141
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:73
Del (anbudsområde): LOT-0074
Titel: Fetvadd. Position 142
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:74
Del (anbudsområde): LOT-0075
Titel: Luktskydd. Position 143
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:75
Del (anbudsområde): LOT-0076
Titel: Tamponad Poluyretan. Pos 144
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:76
Del (anbudsområde): LOT-0077
Titel: Förband kol. Position 145-146
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:77
Del (anbudsområde): LOT-0078
Titel: Förband, polyuretanskum tunt. Position 147-149
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:78
Del (anbudsområde): LOT-0079
Titel: Tamponad gasväv. Position 150
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:79
Del (anbudsområde): LOT-0080
Titel: Traumaförband. Position 151
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:80
Del (anbudsområde): LOT-0081
Titel: Traumaförband. Position 152
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:81
Del (anbudsområde): LOT-0082
Titel: Traumaförband. Position 153
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:82
Del (anbudsområde): LOT-0083
Titel: Traumaförband. Position 154
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:83
Del (anbudsområde): LOT-0084
Titel: Suturtejp. Position 155
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:84
Del (anbudsområde): LOT-0085
Titel: Gelplatta av silikon för ärrbehandling. Position 156
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:85
Del (anbudsområde): LOT-0086
Titel: Tamponad. Position 157
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104419:Lot:86