573712-2023 - ResultatSverige-Linköping: Uthyrning av jordbruksmaskiner med maskinskötare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av skogsmaskiner
Referensnummer: UC-2023-362
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77111000 Uthyrning av jordbruksmaskiner med maskinskötare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser hyra av skogsmaskiner till Vreta utbildningscentrum.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Upphandlande myndighet kommer att anta ett (1) anbud.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är på grund av upphandlingens art. De efterfrågade produkterna har ett sådant samband att en uppdelning på separata anbudsområden inte är motiverat.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77100000 Jordbrukstjänster, 77110000 Tjänster förknippade med jordbruksproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen