573716-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Parkeringstjänster – Digital parkering 2025 ver 2
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDigital parkering 2025 ver 2
BeskrivningKungälvs kommun genomför tillsammans med Stiftelsen Kungälvsbostäder en samordnad upphandling av ett digitalt system för betalning av parkering via mobila enheter, såsom mobiltelefoner, läsplattor eller datorer. Parkörerna ska kunna välja fritt mellan leverantörernas appar.
Intern identifierareKS2025/1693
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 63712400 Parkeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareDigital parkering 2025 ver 2