2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Catering VGR
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Catering till Västra Götalandsregionen och även Västtrafik och Göteborgs Operan AB. De produkter/tjänst som VGR efterfrågar information angående är Catering som omfatta bl.a fika såsom tårtor smörgåsar, snittar, varma och kalla luncher, smörgåstårtor, buffé och liknande. Upphandlingen förväntas att vara indelad i fem (5) olika anbudsområden.
Intern identifierare: 24/197
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster