Kort beskrivning
Upphandlingen avser diverse konsulttjänster inriktade emot industriell utveckling för mindre tillverkningsföretag (SME).
Upphandlingen genomföras som ett Dynamiskt inköpssystem (DIS). Detta innebär att upphandlingen är indelad i två faser: Fas 1 - Ansökningsfas och Fas 2 - Anbudsfas.
I fas 1 lämnar anbudssökande sin ansökan om att bli kvalificerad till DIS inom en eller flera kompetensområden.
I fas 2 bjuds kvalificerade leverantörer in att lämna anbud för specifikt kompetensområde.
Upphandlingen är indelad i 10st olika kompetensområden:
2. Hållbarhet
5. Marknadsutveckling/försäljning