573817-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Ramavtal markentreprenader
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal markentreprenader
BeskrivningDenna upphandling sker med målsättning att teckna ramavtal för markarbeten i form av underhållsåtgärder och mindre projekt i anslutning till Beställarens fastigheter som inom Sundbybergs Stad. Beställaren avser att teckna ramavtal med fem (5) Entreprenörer för avrop enligt rangordnat/förnyad konkurrensutsättning.
Intern identifierareFV-25/0046
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000