573879-2021 - ResultatSverige-Vänersborg: Diverse medicinktekniska produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobila och stationära personlyftar
Referensnummer: RS 2020-02902
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Mobila, stationära personlyftar, besiktning och service/reparationer av personlyftar samt demontering av taklyftar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33192600 Lyftanordningar för vårdsektorn, 33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer, 42410000 Lyft- och hanteringsutrustning, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen