2. Förfarande
Förfarande
Titel: Maskintjänster - Pilen 5
Beskrivning: Denna upphandling avser maskintjänster för utförande av saneringsåtgärder av delområdet Pilen 5 i Boden kommun. Uppdraget består i styrd borrning, blandning samt injektering av aktivt medel för nedbrytning av PCE samt mindre markarbeten. Maskintjänstens omfattning i detalj framgår av upphandlingsdokumentet.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115986:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45120000 Provborrning och borrning, 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare