574003-2019 - ResultatSverige-KARLSTAD: IT-tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-konsulttjänster - MSB:s mobilappar
Referensnummer: 18/107-04
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen med referensnummer 18/107 avser ramavtal för IT-konsulter inom utveckling och förvaltning för MSB:s mobilappar inklusive tillfällig support.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72246000 Konsulttjänster för system, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72266000 Programkonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen