574061-2023 - ResultatSverige-Kalmar: Mikrobiologiska kulturer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mikrobiologiska substrat (Sydöstra-K)
Referensnummer: 2022-182
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33698100 Mikrobiologiska kulturer
II.1.4.
Kort beskrivning
Samupphandling tillsammans med Region Jönköpings län och Region Östergötland av mikrobiologiska substrat med tillbehör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24931250 Odlingssubstrat, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen