See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Containertransporter 2026
Beskrivning: Ni inbjudes att lämna anbud på transporter av sorterat grovavfall i container från återvinningscentraler (ÅVC) i Torsby, Sysslebäck och Stöllet. Reningsverksslam från reningsverken (AVR) i Torsby, Ransby och Sysslebäck, enligt förutsättningar och villkor i detta upphandlingsdokument.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delentreprenad 4.Containertransporter av reningsverksslam från Ransby- och Sysslebäcks AVR
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:135631:Lot:4
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delentreprenad 3. Containertransporter av sorterat grovavfall från Sysslebäcks och Stöllets ÅVC
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:135631:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Övriga kostnader
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:135631:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delentreprenad 1. Containertransport av sorterat grovavfall från Torsby ÅVC
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:135631:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Delentreprenad 2. Containertransporter av slam från Torsby AVR
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:135631:Lot:2