574098-2021 - PlaneringSverige-Uppsala: Uthyrning eller leasing av egen fast egendom
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förhandsmeddelande personalförmån - kontorsmöbler genom löneväxling
Referensnummer: KSN-2021-03088
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70200000 Uthyrning eller leasing av egen fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Hyra av kontorsmöbler genom löneväxling med möjlighet för den anställde att köpa ut kontorsmöblerna efter hyresperiodens utgång.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39130000 Kontorsmöbler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Det kommer röra sig om flertalet olika kontorsmöbler, så som skrivbord, stolar och belysning. Även andra produkter kan bli aktuella.