2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultstöd som DSO och rådgivning inom informationssäkerhet och dataskydd
Beskrivning: Upphandlingen avser konsultstöd som dataskyddsombud (DSO) samt för kvalificerad rådgivning inom informationssäkerhets- och dataskyddsfrågor. Total omfattning av tjänsten uppskattas till 40%, motsvarande två (2) arbetsdagar i veckan. Observera att omfattningen kan komma att variera över året, exempelvis med anledning av semestrar och arbetstoppar.
Intern identifierare: 01089/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79100000 Juridiska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000