574184-2024 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Upphandling av urodynamiskt mätsystem
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av urodynamiskt mätsystem
BeskrivningUpphandling av urodynamiskt mätsystem med tillhörande förbrukning.
Intern identifierareRS 2024-00644
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelUrodynamiskt mätsystem
BeskrivningUrodynamiskt mätsystem för cystometriundersökningar på vuxna och barn samt förbrukning kopplat till
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelUtrustningens egenskaper, funktion, prestanda, teknik samt IT