Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenör Naturvård
Referensnummer: Ks 1146/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning
Intresserade anbudsgivare (nedan kallad leverantör) inbjuds att lämna anbud gällande Örebro kommuns, org nr: 212000-1967 (nedan kallad upphandlande myndighet ("UM"), behov av Entreprenad Naturvård. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar, som anges i upphandlingsdokumenten. Mer information om UM återfinns på www.orebro.se
Vi ser fram emot ert anbud!
Bakgrund och syfte
Örebro kommun har för avsikt att träffa ramavtal med en till tre entreprenörer under förutsättning att ställda krav uppfylls.
Huvudavrop kommer i huvudsak att ske från Stadsbyggnad - Mark- & exploateringsavdelningen, övriga förvaltningar och organisationer inom Örebro kommun äger rätt att avropa enligt detta avtal.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77314000 Markskötsel, 90700000 Miljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen