574349-2019 - ÄndringSverige-VÄNERSBORG: Markskötsel
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västfastigheter - Markskötsel avseende Dalslandsjukhus
Referensnummer: FAST 2019-01196
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser skötselentreprenads som omfattar följande:
• Tillsyn, skötsel och avhjälpande underhåll av vegetationsytor
• Tillsyn, skötsel och avhjälpande underhåll av hårdgjorda ytor
• Tillsyn, skötsel och avhjälpande underhåll av fast och rörlig utvändig utrustning
• Snöröjning och halkbekämpning
• Beredskap samt utryckning för snöröjning och halkbekämpning utanför ordinarie arbetstid
• Administrativa arbetsuppgifter i direkt anslutning till ovanstående arbeten