574355-2020 - ÄndringSverige-NORRKÖPING: Byggnadsanläggning
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggtjänster och mindre byggentreprenader
Referensnummer: 3.2.1-2020-26969
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Delområde A - Byggtjänster
Entreprenören åtar sig att för Beställarens räkning, som totalentreprenad, projektera, utföra och samordna entreprenadarbeten upp till 2 Mkr per avrop (exklusive ÄTA: or).
Delområde B – Mindre byggentreprenader
Entreprenören åtar sig att för Beställarens räkning, som totalentreprenad, projektera, utföra och samordna entreprenadarbeten för en budget överstigande 2 Mkr per avrop (exklusive ÄTA:or) upp till 10 MSEK.