Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsprövning
Referensnummer: 279/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85312510 Yrkesrehabilitering
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med insatsen har sina utgångspunkter i deltagarens individuella behov och arbetsmarknadens krav. Arbetsprövning för personer som står långt ifrån arbetsmarknaden och som behöver stöd för att närma sig arbetsmarknaden. Deltagaren ges möjligheten att via arbetsprövning integreras/återintegreras.
På arbetsmarknaden.
Detta avtal är en reserverad upphandling enligt 4 kap. 18§ LOU.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85312300 Vägledning och rådgivning, 85312500 Rehabiliteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen