574491-2022 - ResultatSverige-Vänersborg: Diverse transportutrustning och reservdelar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VF- Upphandling Serviceavtal, Dörrautomatik Infra
Referensnummer: FAST 2022-00732
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34900000 Diverse transportutrustning och reservdelar
II.1.4.
Kort beskrivning
Västfastigheter avser upphandla planerat underhåll, avhjälpande underhåll och reservdelar av dörrautomatik för kollektivtrafiksfastigheter i Västra Götalandsregionen
Samt utbyte, efter konkurrensutsättning, av befintlig utrustning som blivit för dyr att reparera.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44221200 Dörrar, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen