Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VF- Upphandling Serviceavtal, Portar
Referensnummer: FAST 2022-00731
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44221300 Grindar
II.1.4.
Kort beskrivning
Västfastigheter avser upphandla planerat underhåll, avhjälpande underhåll och reservdelar av Portar (lastbryggor, grindar, portar och jalusier).
Samt utbyte, efter konkurrensutsättning, av befintlig utrustning som blivit för dyr att reparera.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44115310 Jalusier, 50000000 Reparation och underhåll, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen