574545-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Sollentuna: Tillagning av måltider
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillagning och leverans av Skolmat till Sollentuna kommun
Referensnummer: SK2018-0104
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55322000 Tillagning av måltider
II.1.4.
Kort beskrivning
Skolmat för ca 10000 inskrivna elever och ätande pedagoger, uppdelat i 6 avtalsområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Vaxmora
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55523100 Servering av skolmåltider
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ca 400 inskrivna elever
Rudbeck
Del nr: 2
Ca 2500-2800 inskrivna elever
Tegelhagen
Del nr: 3
Ca 700 inskrivna elever
Edsberg
Del nr: 4
Ca 1200 - 450 inskrivna elever
Häggvik
Del nr: 5
Ca 2000 - 2300 inskrivna elever
Helenelund
Del nr: 6
Ca 3500 - 4000 inskrivna elever