See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kognitiva hjälpmedel till anpassad grundskola
Beskrivning: Grundskoleförvaltningen avser att genomföra en upphandling av produkter som är specifikt anpassade för elever med särskilda behov. Syftet är att säkerställa att skolorna har tillgång till kvalitativa hjälpmedel och utrustning som stödjer elevernas lärande och utveckling i enlighet med deras individuella behov.
Intern identifierare: 25/1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 37000000 Musikinstrument, sportartiklar, spel, leksaker, hantverk, konsthantverksmateriel och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 37520000 Leksaker, 39162200 Hjälpmedel och apparater för undervisning, 80000000 Undervisning och utbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandling av kognitiva hjälpmedel till anpassad grundskola.
Intern identifierare: 1633707
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1 - Planeringshjälpmedel digitala
Beskrivning: Delområde 1 - Planeringshjälpmedel digitala
Intern identifierare: 1739656
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2 - Planeringshjälpmedel analoga
Beskrivning: Delområde 2 - Planeringshjälpmedel analoga
Intern identifierare: 1740026
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde 3 - Tid- och sinneshjälpmedel
Beskrivning: Delområde 3 - Tid- och sinneshjälpmedel
Intern identifierare: 1740044
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Delområde 4 - Taktila hjälpmedel
Beskrivning: Delområde 4 - Taktila hjälpmedel
Intern identifierare: 1740062
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Delområde 5 - Tyngdprodukter
Beskrivning: Delområde 5 - Tyngdprodukter
Intern identifierare: 1740065