Huvudsaklig CPV-kod 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
II.1.4.
Kort beskrivning
PiteEnergi avser kontraktera extern part för ledningsanvisning för samtliga nyttor på PiteEnergi (opto, fjärrvärme och elnät).
Avtalet sträcker sig tre år med möjlighet till förlängning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71251000 Arkitekt- och byggmätningstjäster, 71314100 Tjänster på elområdet, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71323100 Konstruktion av elnät, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen