574704-2021 - ResultatSverige-Öjebyn: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Krossning brännbart avfall
Referensnummer: 2021.29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser krossning av brännbart avfall på Bredviksbergets avfallsanläggning belägen i Öjebyn, Piteå kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen