574785-2019 - PlaneringSverige-Göteborg: Mobila byggnader och modulbyggnader
Förhandsmeddelande
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Modulbyggnad Campus Alnarp
Referensnummer: 106 01 10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Akademiska Hus har för avsikt att upphandla en kontors-och lagerbyggnad utförd med prefabricerade trämoduler som en kommande totalentreprenad.
Nyproduktion av kontor-och lagerbyggnad i 2 plan med total LOA på ca 1600 kvm. Byggnaden ska uppfylla kraven för Miljöbyggnad Guld.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Request for infomation, RFI, Förhandsinsyn.