Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diskdesinfektorer till Steriltekniska enheten
Referensnummer: HSN/423/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Jämtland Härjedalen har för avsikt att upphandla fyra (4) diskdesinfektorer av genomgångsmodell och ett (1) självlastarsystem till Östersunds Sjukhus steriltekniska enhet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien, 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen