574918-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – DIS Industrial Internet of Things (IIoT)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDIS Industrial Internet of Things (IIoT)
BeskrivningThis procurement for a dynamic purchasing system DPS regards IIoT (Industrial Internet Of Things) sensors for VA SYD. Since this is an existing dynamic purchasing system DPS and is only being migrated from another procurement system (Tendsign) we will not use the standard 30 days advertising period. All existing suppliers will automatically be part of the new DPS.
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelIndustrial Internet of Things IIoT sensors Dynamic Purchasing System DPS
BeskrivningThis procurement for a dynamic purchasing system DPS regards IIoT (Industrial Internet Of Things) sensors for VA SYD.