2. Förfarande
Förfarande
Titel: Expertstöd byggnadsverk till avdelning Västlänken
Beskrivning: Upphandlingen avser resurskonsult i form av expertstöd betongkonstruktioner till avdelning Västlänken.
Intern identifierare: KOM-421136
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning, 71315000 Byggnadsteknik, 71315100 Byggnadsmaterialrådgivning, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71315210 Rådgivning i samband med byggnadsteknik, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71323200 Teknisk konstruktion av anläggning, 71324000 Byggnadsekonomisk kalkylering, 71325000 Konstruktion av grundkonstruktion, 71326000 Kompletterande byggnadstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71520000 Övervakning av bygg- och anläggningsarbeten, 71521000 Övervakning av bygg- och anläggningsarbeten på plats, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning, 71700000 Övervakning och kontroll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen avser resurskonsult i form av expertstöd byggnadsverk till avdelning Västlänken.
Intern identifierare: Expertstöd byggnadsverk till avdelning Västlänken