574966-2019 - ResultatSverige-Trollhättan: Ombyggnadsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kv Hackan m.m, Strategisk Partnering
Referensnummer: 19/94
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av strategisk partnering för renovering och ombyggnad av Kv Hackan m.m. för AB Eidar, Trollhättans Bostadsbolag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45213100 Anläggningsarbeten för kommersiella byggnader, 45453000 Reparation och renovering, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen