Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kompletterande plagg till kvinnliga intagna
Referensnummer: 2020-10711
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18300000 Klädesplagg
II.1.4.
Kort beskrivning
Kriminalvården upphandlar kompletterande plagg till kvinnliga intagna. Anbudsgivarna bjuds in att lämna anbuds för hela kompletterande kollektion enligt denna upphandlingen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen