Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Internrevisionstjänster till AP7
Referensnummer: AP7 2023/40
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79212200 Internrevision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen utgör en ramavtalsupphandling och avser internrevisionstjänster till AP7.
Internrevisionen arbetar på styrelsens uppdrag där internrevisionens uppgift är att stödja och utveckla AP7:s verksamhet genom att granska och utvärdera myndighetens interna styrning och kontroll och att lämna förbättringsförslag till myndighetsledningen och styrelsen. Internrevisionens granskningsuppdrag omfattar all verksamhet som myndigheten bedriver eller ansvarar för.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79212000 Revision, 79212100 Finansiell revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen