574995-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Forskningslaboratorietjänster – Test av vattenreningstekniker i landbaserade recirkulerande akvakultursystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTest av vattenreningstekniker i landbaserade recirkulerande akvakultursystem
BeskrivningDetta avser ett driftsavtal för ett forskningsprojekt, där projektet har som målsättning att studera nya innovativa reningstekniker för landbaserad fiskodling i Recirkulerande Akvakultur System (RAS).
Intern identifierareEUI 25 047
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 73111000 Forskningslaboratorietjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 38970000 Forskningssimulatorer, testsimulatorer och simulatorer för vetenskapligt bruk, 77400000 Zoologiska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000