See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulter inom samhällsbyggnad
Beskrivning: Konsulter inom samhällsbyggnad, fackområde Geoteknik, mark- och sedimentundersökningar
Intern identifierare: U-047-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Konsulter inom samhällsbyggnad, fackområde Geoteknik, mark- och sedimentundersökningar för kommunerna Hultsfred, Högsby, Oskarshamn, Vimmerby och Västervik
Intern identifierare: 1684546
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 5. Geoteknik, mark- och sedimentundersökningar
Intern identifierare: 1684551
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Krav på fackområde 5
Intern identifierare: 1684555