Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
UPPHANDLING AV RAMAVTAL Tekniska konsulter - Gatubelysning, Lomma kommun
Referensnummer: 23/27
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71314100 Tjänster på elområdet
II.1.4.
Kort beskrivning
Lomma kommun avser att göra en upphandling av tekniska konsulttjänster avseende gatubelysning inom utredning och projektering vid ombyggnationer, nybyggnationer samt planerat underhåll eller delarbeten inom aktuellt område.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50232100 Underhåll av gatubelysning, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen