Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revision
Referensnummer: UH-2022-110
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser kommunal revision, dvs sakkunnigt biträde till kommunens revisorer, sakkunnigt biträde till lekmannarevisorerna i kommunens aktiebolag , samt finansiell revision i kommunens bolag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Kommunal Revision
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79212000 Revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtal om 2 år med option på totalt två år till.