575088-2023 - ÄndringSverige-Visby: Rengöring av avfallsbehållare
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städning av insamlingsplatser
Referensnummer: TN 2023/1927
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90918000 Rengöring av avfallsbehållare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar städning och underhåll av återvinningsstationer ("ÅVS") inom de tre geografiska områdena som finns angivna i upphandlingsdokumenten. I uppdraget ingår städning och underhåll av insamlingsbehållarna och området runt behållarna samt snöröjning och halkbekämpning.