Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Språkutbildning - Engelska och Franska
Referensnummer: 2635-2021/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar språkutbildning för ledamöter och tjänstemän, både individuell och gruppundervisning ingår. Upphandlingen är indelad i två anbudsområden - Engelska och Franska. Anbudsgivare kan lämna anbud på ett eller på båda anbudsområdena. Upphandlingen genomförs som en säkerhetsskyddad upphandling. Säkerhetsskyddsavtal (nivå 3) tecknas med vinnande leverantörer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80580000 Tillhandahållande av språkkurser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen