Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnad av Ellstorps förskola
Referensnummer: Pnr 6D43
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnad av förskola för sex avdelningar i fyra plan med skyddsrum i källare.
Entreprenadform: GE
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45210000 Byggnadsanläggning, 45214000 Bygg- och anläggningsarbeten: undervisnings- och forskningsbyggnader, 45236000 Markanläggning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen