575110-2019 - PlaneringSverige-Skellefteå: Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
Meddelande om upphandlarprofil
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggentreprenader för utförande 2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattningen avser de varierande byggentreprenader Skelleftebo avser att under år 2020 upphandla. Skelleftebo avser att under året kontinuerligt upphandla delar av den totala omfattningen. Entreprenadform: ABT 06. Upphandlingsform: Förhandlat förfarande. Omfattning, kravställning samt upphandlings -och leveranstidpunkter anges i respektive delupphandlings upphandlingsdokument.