Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp av bilioteksbuss.
Referensnummer: 16174
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av biblioteksbuss (bokbuss) för Kultur. Den ska ersätta nuvarande biblioteksbuss.
Bussen ska användas i verksamheten som ett närbibliotek och en kulturscen.
Upphandling avser en förhandlad upphandling där max. 5 anbudssökande kommer att inbjudas att lämna anbud. För mera information se bilaga ”Visionspresentation”.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34100000 Motorfordon, 34211100 Busskarosser, 34144760 Bokbussar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen