2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Ventilationsarbeten
Beskrivning: Ramavtalet omfattar ventilationsarbeten för avrop mellan 0 – 6 miljoner kronor inom Micasa Fastigheters fastighetsbestånd. Beställaren behöver löpande utföra ventilationsarbeten vid mindre renoveringar, om- och tillbyggnader, ROT-projekt. Med ventilationsarbeten avses exempelvis OVK-åtgärder, byte av aggregat, injustering och rengöring.
Intern identifierare: MIC 2025/492
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45331210 Installation av ventilation
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Ventilationsarbeten