575234-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Leksand: Transformatorer
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Krafttransformator T1 och T2 Station M120 Slättgärdet
Referensnummer: 21/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31170000 Transformatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Dala Energi AB avser att köpa in två (2) nya krafttransformatorer för att ersätta befintliga krafttransformatorer T1 och T2 i station M120 Slättgärdet. Denna leverans omfattar uppställning på nya fundament och montage till driftfärdigt skick av de nya krafttransformatorerna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31174000 Kraftförsörjningstransformatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen