575334-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Grus, sand, krossad sten och ballast – Jord-, sten- och krossprodukter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelJord-, sten- och krossprodukter
BeskrivningJord, sten och krossprodukter till Alingsås kommun
Intern identifierare2024.360 KS
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
Ytterligare klassificering (cpv): 14212110 Grus
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGrundinformation
BeskrivningEnligt upphandlingsunderlagen
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGenerell del
BeskrivningJord,- grus, -och stenkross