Uppdraget består av att kontinuerligt utföra pelletstransporter med bulkekipage från vårt kraftvärmeverk till olika anläggningar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget består av att kontinuerligt utföra pelletstransporter med bulkekipage från vårt kraftvärmeverk i Falun och ut till nuvarande och framtida kunder.