Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glasmästeritjänster Ramavtal
Referensnummer: 2020-55-1/KS1079/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till anbudsgivning på Glasmästeritjänster för succesiva avrop.
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal på glasmästeritjänster åt Futurum Fastigheter i Örebro AB och Örebro Kommun. Förfrågningsunderlaget med bilagor innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen. Vi emotser Ert anbud med intresse.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14820000 Glas, 44221100 Fönster, 45440000 Målning och glassättning, 45441000 Glassättning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen