Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstöd gällande analyser och uppdrag inom CCS (Carbon Capture and Storage)
Referensnummer: 2022-13647
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsultstöd gällande analyser och uppdrag inom CCS
(Carbon Capture and Storage)
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen