575394-2019 - ResultatSverige-Norrköping: Programvara för särskild industri
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhållssystem till Sjöfartsverkets fartyg
Referensnummer: 19-01926
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48100000 Programvara för särskild industri
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser nytt marint underhållssystem till Sjöfartsverkets fartyg.
Upphandlingsföremål
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48810000 Informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen