Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markskötsel FO SOlna
Referensnummer: 20/106
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar en entreprenad avseende drift (tillsyn och skötsel) och visst underhåll (planerat underhåll och avhjälpande underhåll) under barmarksperiod och snöperiod. Under snöperiod ska Leverantören ha jour (vinterväghållningsberedskap) dygnet om. Upphandlingen är uppdelad i två anbudsområden Campus Flemingsberg och Campus Solna.
Upphandlingen omfattar avtal med en leverantör per anbudsområde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Campus Flemingsberg
Del nr: Anbudsområde 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel, 77320000 Skötsel av idrottsplatser, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsdokumenten
Campus Solna
Del nr: Anbudsområde 2
Ytterligare CPV-kod(er) 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel, 90620000 Snöröjning