Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastväxlarfordon med 5-axligt släp
Referensnummer: HMAB 2018/686
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34130000 Motorfordon för godstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Lastväxlarfordon med 5axligt släp.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34130000 Motorfordon för godstransport, 34140000 Tyngre motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen